Recenze FMP

9. listopadu 2013 v 1:12 | Kukí |  Full Metal Panic!
Název: Full Metal Panic! (Japonsky také - Furumetaru Panikku (フルメタル パニック!) )
Edice: 24 TV Episod
Rok vydání: 2002
Společnost: GONZO/Kadokawa Shoten/Mithril
Tvůrce: Gatoh Shoji, Shukidoji
Žánr: Akční, komedie, mecha, romance


Voják z povolání jako je Sousuke Sagara na světě není. Svou prací žije každým coulem. Je to hlavně z důvodu, že jako malý si nehrál na pískovišti v parku s ostatními dětmi, ale s puškou běhal po pouštích a bojoval, co mu síly stačily. A takto žije celý život. Sousuke totiž nezná nic jiného. Bohužel, nebo spíše bohudík? Na základě jeho zkušeností a perfektím znalostem v oblasti boje, technologie i strategie je v součastné době členem tajné protiteroristické organizace Mithril. Je to výborný voják. Proto je docela zvláštní, že jeho nejlepší přítel je sice též voják pracující pro Mithril, ale "umí žít". Je to opak Souskeho. Veselý, bláznivý Kurz. Ale i přes jeho charakter je to vynikající voják. Jejich přímá nadřízená Melissa, je žena na svém místě. Drsná a neoblomná. Dokonce se nemazlí ani s kapitánkou. Je to možná i tím, že kapitánka je i mladší, ale co se ponorek týče - nikdo na ni nemá.
Tento skvělý tým je předvolán a je mu dán nový úkol. Ten úkol je chránit jednu dívku, školačku Kaname Chidori. Ona patří mezi lidi, kteří mají informace o Černé Technologii. Problém je v tom, že ona to neví. Ale ví to teroristická organizace KGB. A proti ní je Mithril.
Sousuke je tedy povolán, aby se vmísil mezi školáky a tím chránil Kaname. Jenže naše malá Kaname je trošku silnější charakter, a připadá jí Sousuke nějaký divný.
Když se už tak nějak seznámili, vydala se škola na výlet. Ale to byl už vyhlášený klidný stav. Jelikož tajná organizace Mithril už zaplatila školné, Sousuke musel letět také.
Klid, který byl vyhlášen byl zástěrkou k únosu celého letadla kvůli Kaname. K smůle pro teroristy tam byl Sousuke. Ale byl sám a bez vybavení. Ale to ho nezastaří. Kontaktuje Kurze a domlouvá záchranou akci. Ale nemůže čekat. - musí za Kaname. A tak se vydává na svou misi. Během záchrany Kaname zjišťuje, že Sousuke není jen tak obyčejný školák.
Jeho věřný přítel Kurz se mu vydává na pomoc a potkává se s dávným přítelem Sousukeho. A je na něho krátký.
Když se mladá dvojce střetne s Kurzem začíná pravé dobrodružství.
Po chvíli se u Kaname začne projevovat důvod jejího únosu. Po shození nového prototipu bojového robota pro Sousukeho Kaname ukáže co je to Černá Technologie.
Přežijí všichni tuto noc? A jakébude setkání Sousuke s "přítelem"? Co je to ta Černá Technoligie a jak se k tomu Kaname zachová?


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama