Recenze

3. listopadu 2013 v 1:36 | Kukí |  Elfen Lied
Název: Elfen Lied (česky Elfí píseň)
Edice: 13 dílů + jeden speciál
Rok vydání: 2004
Společnost: GENCO/Vap/ARMS/AT-X
Tvůrce: Lynn Okamoto
Žánr: Akce, komedie, drama ecchi, horror, Sci-fi


Náš příběh začíná v tajné vojenské laboratoři, kde je zajata bytost - Diclonius. Je zvláštní v tom, že na své hlavě má dva výrůstky. Někdo tomu říká rohy. Tyto výrůstky umožňují zvláštní a nebezpečnou schopnost. Vectory. Jsou to neviditelné ruce, které vychází ze zad Dicloniusu. Jejich ničivá síla děsí natolik, že zajatá bytost měla na hlavě spaciální helmu. Tato helma měla zabránit použití Vectorů. Bohužel podcenili Lucy. Tak jí začali říkat. A taky zjistili, že je to "Královna". A to z toho důvodu, protože ona jedíná se dokáže Rozmnožovat. Pro Armádu a výzkumníky je Lucy velice zajímavý objekt. Jenže Lucy je silnější než se zdá. A právě ani ta hlema jí nezabrání v útěku.
První vteřiny našeho seznámení s Lucy jsou právě při této činnosti. Vidíme, jak nahá s helmou v klidu prochází přes chodby laboratoře. Vidíme obávanou sílu Vectorů, krutost Lucy. Vše co potká, zabije. Ale jednoho doktora nechá žít. Jen mu optiskne krvavou stopu Vectoru na záda. Proč ho ale nechává žít? Zjistíme ve speciálním díle :)
Při cestě ven jí někdo otevře boční dveře. Cesta vede na útes. Ty dveře jí ale nebyly otevřeny, aby se dostala ven. Nýbrž, aby byla zastavena. Snipper připraven k palbě míří na helmu. Při střelbě Lucy jen zraní a spadne z útesu do vody.
Na další den jde Kouta s Yukou na místní pláž. Když najednou Yuka spatří neznámou dívku stojící na kraji vody. Byla celá nahá a měla dlouhé růžové vlasy. Když se dala tak nějak dohromady, byla schopná říci pouze "Nyu".
Tak se nakonec rozhodli, že jí pomohou a vzali jí k sobě. Respektivě ke Koutovi.
Nyu - jak jí začali říkat - je milá, živá a zábavná. Občas se ale stane, že se zamlčí. Není to z důvodu toho, že by jí došla slova, ale její druhá část se občas ukáže. Lucy.
Snažili se zjistit, co je vlastně zač. Ale nakonec se rozhodli si jí "ponechat". Sice je zaráželi růžky na hlavě, ale neřešilito.

Po Lucy se vyhlásilo pátrání ve velkém, ale tajném rozsahu. Nejprve to zkoušeli přes policii a své nasazené lidi, poté i vojsko se povolalo. A neváhají nasadit i další Dicloniusy...

Která část vyhraje. Nyu či Lucy. A proč se Lucy nemůže zbavit pocitu, že Kouta zná. Vždyť je může jednoduše zabít a odejít. Proč to tedy neudělá?

Jak časem Lucy vzpomíná, začne zzpomínat i Kouta.
Ale na co si vlastně vzpomenou? Jak to s Lucy dopadne?

Pokud máte rádi zapeklité příběhy s minulostí, která e rozlouskne až běhemdění, přikořeněným ´trochou krve a násilí. Vřele doporučuji Elfen Lied 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama