Recenze

29. prosince 2015 v 15:05 | Kukí |  Amnesia

Název: Amnesia ((アムネシア))
Edice: 12 TV Episod
Rok vydání: 7.1.2013 - 25.3.2013
Společnost: Brains Base
Tvůrce: Touko Machida
Režisér: Yoshimitsu Ohashi
Žánr: Drama, Romance, NapětíV tomto anime je hlavní postavou dívka. ale je to poprvé, co nemá jméno. Tedy určité nějaké má, ale za celou dobu děje není ani jednou oslovena a tak její jméno je neznámé.
Děj začíná tím, že se tako naše mladá dívka probudí v místnosti a je zmetená. Začnou k ní chodit lidé a ptají se jí zda je v pořádku, dle všeho omdlela. Jenže zda nastává ten problém. Ona ty lidi nezná - nepamatuje si na ně.
Najednou se nad ní objeví Víla, která jí začíná radit. Hlavně ať neprozrazuje, že ztratila paměť a nechodí do nemocnice.
Nakonec jí dva chlapci doprovodí domů - vypadá to na přátele z dětství Shin a Toma. Celou dobu se snaží hrát, že je v pořádku. Když konečně dorazila domu, víla se jí představila - jmenuje se Orion. A právě Orion jí potvrdil, že stratila paměť a že je to asi kvůli mě, protože když vcházel do světa lidí, narazil do její duše.
Ale společně se rozhodli, že se budou chovat standardně, aby se jí vrátily vzpomínky.
Další den se v práci učila co a jak má dělat. Cítila se jako by tam byla poprvé. Ale snažila se ze všech sil. A dokonce odkývala, že pojede ne výlet (který prý navrhla ona).
Měli tam jet všichni z kavárny - Sawa, druhá kolegyně, Waka (vedoucí), Ikki, Kent, Shin a Toma
Postupně se jí vracely záblesky vzpomínek. Ale nedávali žádný smysl, ani posloupnost. Ale byla za ně ráda, i když jí jedna děsila.
Právě tako děsivá vzpomínka zaručila to, že když se šli podívat na hvězdy, tak strachy utíkala do lesa a spadla ze srázu.
Když se probudila vypadalo, že je vše v pořádku. Jen ten datum zlobil. Bylo 1.8. - opět. V nemocnici byl s ní Shin a choval se mile. Po čase zjistila, že Shin je její přítel. Ale Orion nikde nebyl.
Žila dál s myšlenkou, že Shin je ten komu patří její srdce, ale na chvilku se jí oběvij Orion s informací, že putuje mezi světy. A neví se, který je ten správný.
Naše hrdinka se nevzdává a snaží se ze všech sil vzpomenout. Pomalu zjišťuje, že vzpomínkové útržky z prvního světa se projevují v jiném světě.
Ale to není konec jejího kolotoče, po nehodě se opět probouzí - tentokrát doma, opět je 1.8. a tentokrát je jejím přítelem Ikki.
Postupně projde více světů, v každém je údajně zamilována do někoho jiného. Ale kdo je ten pravý? A kdo je záhadný zelenovlasý kluk, kterého potkává, který jí zná, ale ona si ho nepamatuje?
A kdo je váš favorit na přítele? :)

Poznánka: Hlavní hrdinka se NEJMENUJE Heroine (znamená to Hrdinka) - občas to totiž bývá uváděno k tomuto anime, ale není to jméno naší dívky :)

Klikni na obrázek - otevře se ti v plné vbelikosti :)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama